| For Use With | Series 51 Switches |
| Maximum Switching Voltage | 42V ac/dc |
| Minimum Operating Temperature | -25°C |
| Maximum Operating Temperature | +55°C |
| Terminal Type | Plug In, Solder |
| Actuator Colour | Black |
| Mounting Type | Panel Mount |
| Operating Temperature Range | -25 → +55°C |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.