| Series | RMQ Titan M22 |
| Cutout Diameter | 22mm |
| Push Button Colour | Green, Red |
| Push Button Shape | Double |
| Push Button Actuation | Momentary |
| Push Button Style | Oval Illuminated |
| Push Button Material | Plastic |
| IP Rating | IP66 |
| Push Button Marking | I/O |
| Push Button Diameter | 54.7mm |
| Body/Fixing Collar Included | Yes |
| Illuminated | Yes |
| Minimum Operating Temperature | -25°C |
| Maximum Operating Temperature | +70°C |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.