| Illuminated | No |
| Push Button Colour | Blue |
| Series | CP1 |
| Manufacturer Part No. | 1SFA619100R1074 CP1-10L-11 |
| Terminal Type | Screw |
| Minimum Operating Temperature | -25°C |
| Maximum Operating Temperature | +70°C |
| Operating Temperature Range | -25 → +70°C |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.