| Illuminated | Yes |
| Mounting Type | Panel Mount |
| Panel Cut Out Diameter | 22mm |
| Push Button Colour | Red |
| Contact Configuration | 1 NO |
| Push Button Style | Round |
| Voltage Rating | 24V ac/dc |
| IP Rating | IP66, IP67, IP69(IP69K) |
| Series | Harmony XB4 |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.