| Panel Cut Out Diameter | 22mm |
| Series | XB5 |
| Push Button Material | Plastic |
| Manufacturer Part No. | XB5S7B2M12 |
| Minimum Operating Temperature | -5°C |
| Maximum Operating Temperature | +50°C |
| Body Material | Plastic, Polyamide |
| Operating Temperature Range | - 5 → +50°C |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.