| Contact Configuration | DPDT |
| Switch Operation | On-On |
| Panel Cut Out Diameter | 15/32in |
| Contact Current Rating | 3 A |
| Illuminated | No |
| Actuator Colour | Black |
| Mounting Type | Panel Mount |
| Panel Cut Out Size | 11.91 (Dia.)mm |
| AC Voltage Rating | 125V |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.