| Series | JSHD |
| Contact Configuration | 2 CO |
| Number of Positions | 3 |
| Supply Current | 0.02A |
| IP Rating | IP65 |
| Housing Material | Polyamide |
| Depth | 340 mm |
| Length | 157mm |
| Width | 56mm |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.