| Series | JSHD |
| Number of Positions | 3 |
| Supply Current | 500mA |
| IP Rating | IP65 |
| Housing Material | Nylon 66 |
| Depth | 13.5mm |
| Depth | 13.5mm |
| Width | 20.7mm |
| Length | 26.55mm |
| Length | 26.55mm |
| Width | 20.7mm |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.