| Range | Safeball |
| Series | JSTD25 |
| Contact Configuration | SPDT |
| Number Of Push Buttons | 4 |
| Housing Material | Steel |
| Supply Current | 2A |
| IP Rating | IP65 |
| Length | 90.5mm |
| Width | 370mm |
| Depth | 130mm |
| Dimensions | 90.5 x 370 x 130mm |
| Colour | Black, Yellow |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.