| Series | STB |
| Contact Configuration | SPDT |
| Number Of Push Buttons | 1 |
| Housing Material | Plastic |
| Mounting Type | Panel Mount |
| IP Rating | IP20 |
| Length | 474mm |
| Width | 137.3mm |
| Depth | 139.2mm |
| Dimensions | 474 x 137.3 x 139.2mm |
| Colour | Black, Yellow |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.