| Series | SIRIUS ACT |
| Contact Configuration | 2 x 1NO/1NC |
| Number Of Push Buttons | 3 |
| Housing Material | Plastic |
| Mounting Type | Front |
| Supply Current | 10A |
| IP Rating | IP66 |
| Length | 137.4mm |
| Width | 469.2mm |
| Depth | 137.4mm |
| Dimensions | 469.2 x 185.3 x 137.4mm |
| Colour | Grey |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.