| Series | TVS 335 |
| Lock Style | Hinge |
| Normal State Configuration | NO/NC |
| Maximum AC Voltage | 230V |
| Maximum DC Voltage | 24V |
| Number of Cable Entries | 1 |
| Size of Cable Entries | M20 x 1.5 |
| Conduit Entry | M20 |
| Shaft Length | 24mm |
| Shaft Length | 24mm |
| Trigger Angle Range | 7° |
| Minimum Operating Temperature | -25°C |
| Maximum Operating Temperature | +70°C |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.