| Housing Material | Nylon 66 |
| Connection Type | M12 |
| Actuator Type | Unique Coded |
| Sensor Principle | RFID |
| Safety Category | 3 |
| Actuator Included | Yes |
| Switching Distance | 13 mm |
| Series | SRF |
| IP Rating | IP69 |
| Supply Current | 100mA |
| Length | 26mm |
| Depth | 36mm |
| Width | 15mm |
| Number of Approach Directions | 1 |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.