| Supply Voltage | 24V dc |
| Housing Material | Plastic |
| Connection Type | M8 |
| Actuator Type | Coded |
| Sensor Principle | Transponder |
| Safety Category | 4 |
| Actuator Included | Yes |
| Switching Distance | 8 mm |
| Range | PSENcode |
| IP Rating | IP67 |
| Width | 26mm |
| Length | 37mm |
| Safety Category | 4 |
| Depth | 18mm |
| Width | 26mm |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.