| Supply Voltage | 100V ac/dc |
| Safety Contacts | NC |
| Housing Material | Plastic |
| Connection Type | Cable |
| Actuator Type | Magnetic |
| Auxiliary Contacts | 2NC |
| Sensor Principle | Magnetic |
| Switching Distance | 5 mm, 15 mm |
| Range | SIRIUS |
| Series | 3SE |
| IP Rating | IP67 |
| Length | 37mm |
| Width | 15mm |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.