| Power to Lock / Unlock | Power to Unlock |
| Supply Voltage | 230V ac |
| Series | KL1-P |
| Actuator Included | No |
| Range | LEILOCK |
| Safety Contacts | 2NC |
| Conduit Entry | M20 |
| Auxiliary Contacts | 1NO |
| Housing Material | Plastic |
| IP Rating | IP67 |
| Width | 63mm |
| Length | 143mm |
| Depth | 41.5mm |
| Width | 63mm |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.