| Power to Lock / Unlock | Power to Unlock |
| Supply Voltage | 24V dc |
| Series | D4NL |
| Range | D4NL |
| Safety Contacts | NO/2NC |
| Conduit Entry | M20 |
| Normal State Configuration | 2NC/1NO + 1NC/1NO |
| Auxiliary Contacts | 1NO/1NC |
| Housing Material | Plastic |
| IP Rating | IP67 |
| Width | 95mm |
| Length | 88.5mm |
| Depth | 35.5mm |
| Width | 95mm |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.