| Power to Lock / Unlock | Power to Unlock |
| Supply Voltage | 24V dc |
| Series | D4SL-N |
| Actuator Included | No |
| Safety Contacts | 3NC |
| Conduit Entry | M20 |
| Auxiliary Contacts | 3NC |
| Housing Material | Metal |
| IP Rating | IP67 |
| Width | 155mm |
| Length | 39mm |
| Safety Contacts | 3NC |
| Depth | 39mm |
| Width | 155mm |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.