| Power to Lock / Unlock | Power to Unlock |
| Supply Voltage | 24V ac/dc |
| Series | PSENme |
| Actuator Included | Yes |
| Range | PSENmech |
| Actuator Type | Standard |
| Conduit Entry | M20 |
| Housing Material | Plastic |
| IP Rating | IP67 |
| Width | 42.5mm |
| Length | 184mm |
| Safety Contacts | 2NO |
| Depth | 51mm |
| Width | 42.5mm |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.