| Series | XCSE |
| Actuator Included | Yes |
| Range | Preventa |
| Safety Contacts | NO/NC |
| Normal State Configuration | 2NC/1NO |
| Housing Material | Zinc Alloy |
| IP Rating | IP67 |
| Maximum AC Voltage | 240V |
| Length | 146mm |
| Depth | 44mm |
| Width | 98mm |
| Maximum DC Voltage | 250V |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.