| Number of Poles | SP |
| Maximum Current | 32A |
| Mounting Type | DIN Rail |
| Electrical Phase | 1 |
| Range | System pro M compact |
| Series | E 90 PV |
| Mechanical Fuse Size | 10 x 38mm |
| Voltage Rating | 1000V |
| Maximum Operating Temperature | +40°C |
| Minimum Operating Temperature | -5°C |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.