| Number of Poles | SP + N |
| Maximum Current | 20A |
| Mounting Type | DIN Rail |
| Electrical Phase | 1 |
| Series | 0 058 |
| Mechanical Fuse Size | 8.5 x 31.5mm |
| Maximum Operating Temperature | +40°C |
| Minimum Operating Temperature | -5°C |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.