| Number of Poles | 2 |
| Maximum Current | 25A |
| Fuse Current Rating | 2 A, 10 A, 16 A, 20 A |
| Enclosed/Not Enclosed | Not-enclosed |
| Mounting Type | DIN Rail |
| Range | Acti 9 |
| Series | STI |
| Mechanical Fuse Size | 10.3 x 38mm |
| Terminal Type | Screw Clamp |
| Voltage Rating | 500V ac |
| Maximum Operating Temperature | +60°C |
| Minimum Operating Temperature | -20°C |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.