| Number of Poles | 3 |
| Maximum Current | 125A |
| Fuse Current Rating | 32 A, 40 A, 50 A, 63 A, 80 A, 100 A, 125 A |
| Enclosed/Not Enclosed | Enclosed |
| Mounting Type | DIN Rail |
| Range | Multi9 |
| Mechanical Fuse Size | 22 x 58mm |
| Terminal Type | Screw |
| Voltage Rating | 690V ac |
| Maximum Operating Temperature | +60°C |
| Minimum Operating Temperature | -20°C |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.