| Number of Poles | 4P |
| Maximum Current | 100A |
| IP Rating | IP40 |
| Voltage Rating | 415V |
| Electrical Phase | 3 |
| Handle Colour | Black |
| Normal State Configuration | 4NO |
| Series | EATON MOELLER |
| Switch Rating | 2kA |
| Length | 70mm |
| Width | 65.5mm |
| Depth | 80mm |
| Throw Configuration | Single |
| Terminal Type | Screw |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.