| Number of Poles | 4P |
| Maximum Current | 100A |
| IP Rating | IP66 |
| Power Rating | 30 kW, 37kW |
| Voltage Rating | 690 V, 380 → 415V |
| Electrical Phase | 3 |
| Accepts Padlocks | Yes |
| Handle Colour | Black |
| Normal State Configuration | NO |
| Length | 380mm |
| Width | 280mm |
| Depth | 180mm |
| Throw Configuration | Single |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.