| Number of Poles | 1P |
| Maximum Current | 100A |
| IP Rating | IP20 |
| Voltage Rating | 230 V ac, 240V ac |
| Range | Acti 9 |
| Series | iSW |
| Length | 85mm |
| Width | 36mm |
| Depth | 74mm |
| Maximum Operating Temperature | +70°C |
| Minimum Operating Temperature | -35°C |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.