| Number of Poles | 3 |
| Maximum Current | 100A |
| Range | TeSys |
| Series | VBF |
| Enclosed/Not Enclosed | Enclosed |
| Terminal Type | Screw Clamp |
| Maximum Operating Temperature | +50°C |
| Minimum Operating Temperature | -20°C |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.