| Model | LabelManager 160 |
| Application | Office |
| Maximum Label Width | 12mm |
| Lines of Printing | 2 |
| Handheld | Yes |
| Keyboard | Yes |
| Keyboard Layout | QWERTY (UK) |
| Resolution | 180dpi |
| Width | 65mm |
| Height | 265mm |
| Weight | 570g |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.