| Model | LabelWriter 450 TwinTurbo |
| Application | Office |
| Maximum Label Width | 56mm |
| Lines of Printing | 4 |
| Handheld | No |
| Plug Type | Type C - European Plug |
| Resolution | 600 x 300dpi |
| Connection Port | USB |
| Width | 149mm |
| Height | 225mm |
| Weight | 2.7kg |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.