| Model | THERMOMARK ROLL 2.0 |
| Application | Industrial, Office |
| Maximum Label Width | 100mm |
| Handheld | No |
| Keyboard | No |
| Resolution | 300dpi |
| Wireless | No |
| Connection Port | 10/100 Base-Tx Ethernet, Serial RS 232C, USB 2.0 |
| Dimensions | 189 x 320 x 253mm |
| Width | 240mm |
| Depth | 320mm |
| Height | 189mm |
| Weight | 3.8kg |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.