| AV Furniture Color | Black |
| Flat Panel Mount Interface | Up to 800 x 400 mm , 200 x 100 mm |
| Max Load Weight | 149.9 lbs |
| Monitor Size Supported | 40"-80" |
| Mounting Components | Mount , Wall rails |
| Product Type | Mounting kit |
| Recommended Display Size (metric) | 101.6-203.2 cm |
| Usage | Video wall |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.