| AV Furniture Color | Black |
| Flat Panel Mount Interface | From 100 mm , Up to 400 mm |
| Max Load Weight | 625 lbs |
| Monitor Size Supported | 40"-55 |
| Mounting Components | Wall mount |
| Product Type | Mounting kit |
| Recommended Display Size (metric) | 101.6-139.7 cm |
| Usage | 5 LCD displays |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.