| AV Furniture Color | Black |
| Flat Panel Mount Interface | 75 x 75 mm , 100 x 100 mm |
| Max Load Weight | 16.1 lbs |
| Monitor Size Supported | Up to 27" |
| Mounting Components | Wall mount |
| Product Type | Mounting kit |
| Recommended Display Size (metric) | Up to 68.6 cm |
| Usage | Flat panel |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.