| AV Furniture Color | Black |
| Flat Panel Mount Interface | 400 x 400 mm |
| Max Load Weight | 149.9 lbs |
| Monitor Size Supported | 32"-50 |
| Mounting Components | Bracket , Wall plate |
| Product Type | Mounting kit |
| Recommended Display Size (metric) | 81.3-127 cm |
| Usage | LCD display |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.