| AV Furniture Color | Black |
| Flat Panel Mount Interface | From 200 x 200 mm |
| Max Load Weight | 175 lbs |
| Monitor Size Supported | From 43 |
| Mounting Components | Wall plate , 2 tilt brackets |
| Product Type | Mounting kit |
| Recommended Display Size (metric) | From 109 cm |
| Usage | Monitor |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.