| AV Furniture Color | Black |
| Flat Panel Mount Interface | 100 x 100 mm , 200 x 100 mm , 75 x 75 mm |
| Max Load Weight | 50 lbs |
| Monitor Size Supported | 10"-37 |
| Mounting Components | Tilt/pivot wall mount |
| Product Type | Mounting kit |
| Recommended Display Size (metric) | 25.4-94 cm |
| Usage | Flat panel |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.