| Processor Speed | 1.1 GHZ |
| Color Category | Black |
| Display Type | LED |
| ENERGY STAR Certified | No |
| EPEAT Compliant | No |
| Graphics Controller Model | Intel UHD Graphics 600 |
| Hard Drive Capacity | 32 GB |
| Integrated System | 1-year warranty |
| Native Resolution | 1366 x 768 |
| Operating System Platform | Chrome OS |
| Platform Supported | Chrome OS |
| Processor Type | Celeron |
| Product Type | Chromebook |
| RAM Installed | 4 GB |
| Screen Size | 11.6 inch |
| Storage Type | SSD |
| TCO Certified | Yes |
| Touchscreen | Yes |
| Weight | 2.65 lbs |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.