| Processor Speed | 3.3 GHZ |
| Color Category | Blue |
| Display Type | LED |
| ENERGY STAR Certified | Yes |
| Graphics Controller Model | NVIDIA GeForce GTX 1650 / AMD Radeon Graphics |
| Hard Drive Capacity | 512 GB |
| Native Resolution | 1920 x 1080 |
| Operating System Platform | Windows 11 |
| Platform Supported | Windows |
| Processor Type | Ryzen 5 |
| Product Type | Notebook |
| RAM Installed | 8 GB |
| Screen Size | 15.6 inch |
| Storage Type | SSD |
| Touchscreen | No |
| Weight | 3.97 lbs |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.