| Processor Speed | 3.15 GHZ |
| Color Category | Silver |
| Display Type | LED |
| ENERGY STAR Certified | No |
| EPEAT Compliant | No |
| Graphics Controller Model | Qualcomm Adreno |
| Hard Drive Capacity | 128 GB |
| Integrated System | 1-year warranty |
| Native Resolution | 1920 x 1080 |
| Operating System Platform | Windows 10 |
| Platform Supported | Windows |
| Processor Generation | 2 |
| Processor Type | Snapdragon 8cx |
| Product Type | Notebook |
| RAM Installed | 8 GB |
| Screen Size | 14 inch |
| TCO Certified | Yes |
| Touchscreen | No |
| Weight | 3.04 lbs |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.