| Wavelength of Peak Sensitivity | 905nm |
| Typical Rise Time | 6ns |
| Number of Pins | 3 |
| Mounting Type | Through Hole |
| Dimensions | 12.7 x 10.4 x 20.32mm |
| Height | 20.32mm |
| Length | 12.7mm |
| Width | 10.4mm |
| Series | OPF472 |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.