| Maximum Data Rate | 5MBd |
| Connector Shape | Square |
| Typical Rise Time | 30ns |
| Typical Fall Time | 30ns |
| Number of Pins | 3 |
| Mounting Type | Panel Mount |
| Dimensions | 12.7 x 7.98 x 20.32mm |
| Connector Type | ST |
| Height | 20.32mm |
| Length | 12.7mm |
| Width | 7.98mm |
| Series | OPF520 |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.