| Chain Type | Link |
| Material | Steel |
| Finish | Zinc Plated |
| Link Diameter | 6.5mm |
| Link Length | 25mm |
| Link Width | 9mm |
| Lifting Load | 140 kg |
| Length | 10m |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.