| Material | Polypropylene |
| Internal Height | 190 mm |
| Internal Width | 345 mm |
| Internal Depth | 190mm |
| Internal Dimensions | 445 x 345 x 190mm |
| External Dimensions | 485 x 414 x 212mm |
| Series | HL.B |
| Wheels | No |
| Material Type | Metal, Plastic |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.