| Material | PP |
| Internal Height | 170 mm |
| Internal Width | 276 mm |
| Internal Depth | 200mm |
| Internal Dimensions | 276 x 170 x 200mm |
| External Height | 194 mm |
| External Width | 305 mm |
| External Depth | 270mm |
| External Dimensions | 305 x 194 x 270mm |
| Foam | Yes |
| Watertight or Waterproof | Yes |
| Wheels | No |
| Material Type | Plastic |
| Colour | Black |
| Lockable | Yes |
| IP Rating | IP67 |
| Weight | 6.7kg |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.