| Material | PP |
| Internal Height | 485 mm |
| Internal Width | 765 mm |
| Internal Depth | 305mm |
| Internal Dimensions | 485 x 765 x 305mm |
| External Height | 560 mm |
| External Width | 860 mm |
| External Depth | 330mm |
| External Dimensions | 560 x 860 x 330mm |
| Foam | Yes |
| Watertight or Waterproof | Yes |
| Wheels | No |
| Material Type | Plastic |
| Colour | Black |
| Lockable | Yes |
| Weight | 14kg |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.