| Material | PP |
| Internal Height | 222 mm |
| Internal Width | 160 mm |
| Internal Depth | 39mm |
| Internal Dimensions | 222 x 160 x 39mm |
| External Height | 229 mm |
| External Width | 189 mm |
| External Depth | 44mm |
| External Dimensions | 229 x 189 x 44mm |
| Series | Classic |
| Foam | No |
| Watertight or Waterproof | No |
| Wheels | No |
| Material Type | Plastic |
| Colour | Black |
| Dividers | No |
| Lockable | No |
| Finish | Textured |
| Weight | 241g |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.