| Material | PP |
| Internal Height | 309 mm |
| Internal Width | 282 mm |
| Internal Depth | 100mm |
| Internal Dimensions | 309 x 282 x 100mm |
| External Height | 327 mm |
| External Width | 294 mm |
| External Depth | 105mm |
| External Dimensions | 327 x 294 x 105mm |
| Series | Rétro |
| Foam | No |
| Watertight or Waterproof | No |
| Wheels | No |
| Material Type | Plastic |
| Colour | Black |
| Dividers | No |
| Lockable | No |
| Finish | Textured |
| Weight | 672g |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.