| Material | Polypropylene |
| Internal Height | 763 mm |
| Internal Width | 399 mm |
| Internal Depth | 350mm |
| Internal Dimensions | 763 x 399 x 350mm |
| External Height | 832 mm |
| External Width | 466 mm |
| External Depth | 369mm |
| External Dimensions | 832 x 466 x 369mm |
| Series | Mod. 7635.B |
| Foam | Yes |
| Watertight or Waterproof | Yes |
| Wheels | Yes |
| Colour | Black |
| Lockable | Yes |
| Weight | 9.4 kg, with Foam 11.8kg |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.