| Material | PC |
| Internal Height | 43 mm |
| Internal Width | 111 mm |
| Internal Depth | 73mm |
| Internal Dimensions | 43 x 111 x 73mm |
| External Height | 54 mm |
| External Width | 149 mm |
| External Depth | 103mm |
| External Dimensions | 54 x 149 x 103mm |
| Series | 1010 |
| Watertight or Waterproof | Yes |
| Wheels | No |
| Material Type | Plastic |
| Colour | Black |
| IP Rating | IP67 |
| Weight | 198g |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.